T-veritas-fotogalerie27

fotografie©pesek.petr

pepe111@email.cz

Pasivní domy na konferenci Fórum českého stavebnictví 2016

Dvanáctý ročník prestižní oborové konference Fórum českého stavebnictví byl inspirován loňským mírným růstem. Oživení přineslo nové pohledy na práci stavařů, developerů, projektantů i dodavatelů stavebních materiálů a technologií. Premiér české vlády otevřel úvodní část zaměřenou na strategii a legislativu. Následující panelové diskuse o legislativě ve vztahu k přípravě staveb se zúčastnili také tři ministři Vlády ČR. Konference přinesla rovněž pohled na současné a budoucí uživatele staveb a vizi rozvoje měst

Dopolední část konference Investiční strategie a legislativa moderovanou MartinemVeselovským uvedl předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka, který se věnoval především výsledkům za rok 2015 a legislativním plánům vlády.

Po dalších oficiálních projevech  následoval v dopolední částí skvělý exkurz do světa architektury  českého architekta působícího v Londýně – Vladimíra Mašinského.

V odpolední části zapůsobila  prezentace architekta Josefa Smoly k pasivním domům. Vedle moderně architektonicky řešených rodinných domků a domova důchodců vyniká rekonstrukce kulturní památky v Uhříněvsi. Ve druhé generaci nízkoenergetických – pasivních domů dochází až k 90 procentním úsporám energie. Více na: